גרעינים תורניים

-

ה שבט התשעז | 01.02.17

אחת מגולות הכותרת של הישיבה הן הקהילות התורניות- חברתיות שיצאו מקרבה לעבר ערים וישובים ברחבי הארץ.

מתוך הכרה כי  אנו זוכים לחיות בתקופת רבת ערך של שיבת ציון, תקופה שדורות רבים בעמנו חלמו עליה וכספו לבואה. ומתוך ראיית התגשמות דברי הנביאים 'הנה ימים באים נאום ד' והשלחתי רעב בארץ לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמוע את דבר ד'", יצאו מתלמידי הישיבה משפחות משפחות אשר אהבת עם ישראל, והאנושות יוקדת בלבם.

האכפתיות לחברה והמסירות לעם הולידו את הקמת  'הקהילות התורניות המשתלבות' . קהילות אשר משתלבות במרקם החיים החיובי הקיים בערים אליו באו,נתרמות ממנו  ותורמות לו תרומה רבת משמעות המתבטאת בהעצמת החוסן החברתי והרוחני של כל החפצים בכך.

הקהילות מורכבות ממשפחות של אנשי תורה, אקדמאים,  ואנשי חינוך  שעברו להתגורר בעיר,  וממשפחות וותיקות המתגוררות בעיר שנים רבות  ומזדהות עם המטרות של העמקת הזהות יהודית, חסד ונתינה לזולת, שירות לעם ולקהילה, ולימוד תורה.

כל זאת מתוך דרכי נעם ומאור פנים.

אחד מיסודות החינוך בישיבה הוא הדרבון לחיות חיים של שליחות למען הזולת, גם במחיר חוסר נוחות אישית או חברתית. זאת לפי האמור בפרקי אבות 'כל הלומד על מנת ללמד מספיקין בידו ללמוד וללמד'. קהילות אלו הן מהפירות המתוקים ביותר של הזריעה החינוכית הזו

כמו שישנן מספר משפחות העוברות כאחת על מנת להשתלב בקהילות העירוניות, כך צומחת מהישיבה  תופעה מופלאה  'גרעין-של  משפחה אחת'. כוונתנו לאותן משפחות של חלוצים הבאים 'רק' כמשפחה אחת מהישיבה ועוסקים בחינוך, באהבת הבריות, ובחסד. ומהווים מנהיגות רוחנית וחברתית לקהילות, להן הם משמשים כרבנים.

על רוב סוגי הגרעינים האלו תוכלו לקרוא באתר זה.    

אנו תפילה שיתקיימו  בנו בקרוב  דברי הנבואה 'וארשתיך  לי לעולם , וארשתיך לי בצדק ומשפט בחסד ורחמים, וארשתיך לי באמונה, וידעת את ד'"